Ktoś kiedyś zapytał: Dlaczego wasze stowarzyszenie nazywa się Maja?
Odpowiedź jest prosta.
MAJA to pszczółka - przyjaciółka, z którą nigdy nie rozstaje się Kasia - nasza podopieczna, nawet gdy śpi.
Ale nie jest. Staramy się brać z Mai przykład. Kochamy nasze dzieci i liczymy na ich miłość.

Jesteśmy pracowici jak pszczółki, ale jeśli trzeba, szczególnie, gdy ktoś chce nas skrzywdzić, potrafimy użądlić.

Szanowni Państwo,

z całego serca dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie w promocję oraz pozyskiwanie głosów na projekt 39. Udało się nam zdobyć najlepszy wynik w Warszawie. Tego chyba nikt z nas nie spodziewał się. Zawsze wierzyłam, że kiedyś i my dostaniemy swoją szansę. Mam nadzieję, że nowa placówka powstanie bez przeszkód i będzie wspaniale służyła pokoleniom osób niepełnosprawnych oraz budowaniu właściwego systemu rehabilitacji i opieki.

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Ewa Wiśniewska

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych "Maja" zorganizowało i prowadzi na Ursynowie, przy ul. Meander 18 Ośrodek Terapeutyczno - Rehabilitacyjny dla osób znacznie niesprawnych intelektualnie.

W placówce prowadzone są zajęcia z zakresu ogólnego usprawnienia i usamodzielnienia, poszerzenia wiadomości i umiejętności zgodnie z potrzebami podopiecznych, rozwijania kompetencji komunikacyjnych i społecznych, edukacyjne wykorzystanie komputera, zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne - muzyczne, plastyczne, udział w przedstawieniach okolicznościowych, rehabilitacja ruchowa.

Podopieczni korzystają również z terapii i rehabilitacji organizowanej cyklicznie poza ośrodkiem - poznają świat na licznych wycieczkach. Staramy się organizować kilkumiesięczne zajęcia na basenie i hipoterapię.

Nasza młodzież ma szansę zaprzyjaźnić się między sobą, co ma wspaniały wpływ na rozwój i zaspokojenie wielu jej potrzeb psychicznych, społecznych i funkcjonowanie fizyczne.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.
Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8 - 16/17.
 © 2011 Stowarzyszenie "maja"
odwiedzających: 301011