Ktoś kiedyś zapytał: Dlaczego wasze stowarzyszenie nazywa się Maja?
Odpowiedź jest prosta.
MAJA to pszczółka - przyjaciółka, z którą nigdy nie rozstaje się Kasia - nasza podopieczna, nawet gdy śpi.
Ale nie jest. Staramy się brać z Mai przykład. Kochamy nasze dzieci i liczymy na ich miłość.

Jesteśmy pracowici jak pszczółki, ale jeśli trzeba, szczególnie, gdy ktoś chce nas skrzywdzić, potrafimy użądlić.

Szanowni Państwo,

z całego serca dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie w promocję oraz pozyskiwanie głosów na projekt 39. Udało się nam zdobyć najlepszy wynik w Warszawie. Tego chyba nikt z nas nie spodziewał się. Zawsze wierzyłam, że kiedyś i my dostaniemy swoją szansę. Mam nadzieję, że nowa placówka powstanie bez przeszkód i będzie wspaniale służyła pokoleniom osób niepełnosprawnych oraz budowaniu właściwego systemu rehabilitacji i opieki.

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Ewa Wiśniewska

Utworzenie OŚRODKA WSPARCIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
jako pierwszego modułu
INTEGRACYJNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI

INWESTYCJA DLA WSZYSTKICH,
KTÓREJ BARDZO POTRZEBUJEMY!!!

Widzimy, co się dzieje, jak często zwykły człowiek nie jest na żadnej liście priorytetów państwa, cóż dopiero człowiek chory, czy niepełnosprawny. Każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od wieku i dzielnicy, którą zamieszkuje, może przyczynić się do powstania

na Ursynowie

pierwszej inwestycji komunalnej, która da warunki do wprowadzenia systemu terapii, rehabilitacji i opieki osobom z ciężkimi problemami rozwojowymi.

Wystarczy oddać głos w dniach 20-30 czerwca 2014 r. na projekt nr:

I wybrać go spośród innych, zgłoszonych do BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, inaczej PARTYCYPACYJNEGO.
Inwestycja będzie miała charakter integracyjny. W ciągu dnia i w niektóre weekendy z obiektu w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, będą korzystać osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny. Popołudniami i w większość weekendów budynek może być dostępny starszym i młodszym mieszkańcom Ursynowa w postaci integracyjnego centrum aktywności społecznej, które będzie służyło rozwojowi, pomocy, pracy i rozrywce. W Internecie można zapoznać się szerzej z projektem autorstwa Ewy Wiśniewskiej. Miejsce będzie przyjazne organizacjom pozarządowym, wolontariuszom, grupom samopomocowym, ale też działaniom nieformalnym.


Na tę inwestycję środowisko niepełnosprawnych czeka kilkadziesiąt lat, szczególnie starzy rodzice osób niepełnosprawnych, skupieni wokół stowarzyszenia „Maja”, którzy od lat starają się poprawiać sytuację. Postawmy się na ich miejscu, spróbujmy zrozumieć, jak wiele dla nich znaczy ten budynek. Nie zmarnujmy pieniędzy, zbudujmy coś konkretnego dla wszystkich. W integracyjnym centrum aktywności będzie funkcjonować kuchnia i jadalnia oraz dodatkowo klub-kawiarenka, przestronne sale do zajęć, wielofunkcyjna duża sala, gabinety, sala rehabilitacyjna, zaplecze socjalne, administracyjne. Usytuowanie obiektu w formule integracyjnego centrum społecznego będzie jednoczyć różne środowiska. To wartość dodana projektu.


Decydujcie Państwo, co jest ważne. Jesteśmy nie tym, co mówimy, ale tym, co robimy. Od Was zależy, w jakim świecie będziemy żyć, jak będą wychowane młode pokolenia. Musimy pamiętać i w końcu coś zrobić dla najsłabszych, gdyż każdy z nas może być chory, niepełnosprawny, czy stary.


Prosimy, nie odmawiajcie Państwo nam serca i swego głosu.

Pozdrawiam, Ewa Wiśniewska

Czytaj całość...
 © 2011 Stowarzyszenie "maja"
odwiedzających: 301004