Ktoś kiedyś zapytał: Dlaczego wasze stowarzyszenie nazywa się Maja?
Odpowiedź jest prosta.
MAJA to pszczółka - przyjaciółka, z którą nigdy nie rozstaje się Kasia - nasza podopieczna, nawet gdy śpi.
Ale nie jest. Staramy się brać z Mai przykład. Kochamy nasze dzieci i liczymy na ich miłość.

Jesteśmy pracowici jak pszczółki, ale jeśli trzeba, szczególnie, gdy ktoś chce nas skrzywdzić, potrafimy użądlić.

Szanowni Państwo,

z całego serca dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie w promocję oraz pozyskiwanie głosów na projekt 39. Udało się nam zdobyć najlepszy wynik w Warszawie. Tego chyba nikt z nas nie spodziewał się. Zawsze wierzyłam, że kiedyś i my dostaniemy swoją szansę. Mam nadzieję, że nowa placówka powstanie bez przeszkód i będzie wspaniale służyła pokoleniom osób niepełnosprawnych oraz budowaniu właściwego systemu rehabilitacji i opieki.

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Ewa Wiśniewska

Nasi przyjaciele w mediach

  

kobieta50plus.pl rozmawia z Panią Ewą Cygańską Radną w Radzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów, Wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Pomocy Rodzinie

 

kobieta50plus.pl: Wiemy, że decyzja o starcie w wyborach samorządowych wcale nie była dla Pani prosta. Podobnie jak wiele kobiet miała Pani obawy. Proszę powiedzieć co chce Pani przekazać innym kobietom, które wahają się, obawiają się czy wręcz boją zaangażować politycznie.

Ewa Cygańska: Rzeczywiście nie była prosta i do końca zastanawiałam się jaką podjąć decyzję. Ale też należy wiedzieć, że był to już mój 3 start do samorządu. Z tego też powodu wahałam się. Przegrałam dwukrotnie zawsze o tak zwany włos. Dla nikogo przecież przegrana nie może być motywująca. Wreszcie wiek. Moja pierwsza próba wejścia do samorządu była 8 lat temu, a więc zastanawiałam się czy nie jestem za stara. Jak odbiorą to wyborcy, że wciąż próbuję. Dzisiaj, ciszę się, że podjęłam taką decyzje i namawiałabym kobiety do większej aktywności zwłaszcza na szczeblu lokalnym, to bowiem tak naprawdę jest przedsionek wielkiej polityki. Warto więc próbować zwłaszcza jeśli się jest przekonanym o celach z jakimi się idzie do wyborów i ma się realne poparcie swoich wyborców.

kobieta50plus.pl: Ogromnie cieszy, że w swoim wyborczym programie mówi Pani o seniorach, relacjach międzypokoleniowych, chce Pani zaangażować się na rzecz poprawy jakości życie osób starszych, także w rodzinach. Proszę powiedzieć co chce Pani zmienić w swoim lokalnym środowisku, na warszawskim Ursynowie?

Ewa Cygańska: Spraw, które wymagają zainteresowania przez władze dzielnicy jest bardzo dużo. Ursynów do tej pory był postrzegany jako dzielnica ludzi młodych, wykształconych i dobrze sytuowanych. Ale jest to obraz niepełny naszej dzielnicy. Ursynów ma ponad 30 lat. Sama jestem jego mieszkanką od 1977 roku i teraz mogę o sobie powiedzieć, że jestem reprezentantką seniorów zamieszkujących tzw. Wysoki Ursynów. Mogę powiedzieć, że już zabiegam o konieczną infrastrukturę w tej części Ursynowa np. przychodnie zdrowia, centrum aktywności lokalnej z ośrodkiem interwencji kryzysowej dla osób niepełnosprawnych. Chcę, aby powstał na Ursynowie wielopokoleniowy ogród dla seniorów na bazie ogródków działkowych. Myślę o wielu programach aktywności seniorów np. kursy językowe. Ale przede wszystkim będę zabiegać o kreowanie pozytywnego wizerunku osoby starszej.

kobieta50plus.pl: Proszę powiedzieć jakie są Pani marzenia.

Ewa Cygańska: Do wyborów szłam z moim głównym postulatem powstania na Ursynowie Domu dla Seniora i oczywiście jest to moje marzenie związane z realizacją mojego mandatu. Są też naturalnie i takie prywatne, których jest bardzo wiele. Niektórzy mówią, że życie bez marzeń byłoby jak niebo bez gwiazd. A ja kocham gwiazdy i kocham życie.

kobieta50plus.pl: Czego życzyłaby Pani sobie i wszystkim Polkom 50 plus.

Ewa Cygańska: Aby nie bały się realizować swoje marzenia, były zawsze sobą i nie oczekiwały, że ktoś załatwi za nie ich własne sprawy.

Bardzo dziękujemy za rozmowę.

 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 11 - 11 z 11© 2011 Stowarzyszenie "maja"
odwiedzających: 301012